Scroll Top
Shoqata e Diabetit në Shqipëri

Shoqata e Diabetit në Shqipëri është e regjistruar pranë Gjykatës së shkallës së parë  të rrethit Tiranë, me Nr. Vendimi 1162, datë 29.10.2004 dhe 1162/1, datë 11.05.2010, si dhe është e regjistuar pranë DPPT në Tiranë me  Nr. NIPT L02402453F.

Gjatë periudhës 2000-2008 nga Shoqata në bashkëpunim me Shërbimin e Endokrinologjisë janë organizuar tre fushata depistimi dhe disa fushata sensibilizimi lidhur me Diabetin Mellitus. Janë depistuar mbi 7000 persona, të panjohur më parë për Diabet dhe janë organizuar dy fushata sensibilizimi lidhur me faktorët e riskut për Diabet tip 2.

Që prej Tetorit 2008, Shoqata ka një zyrë të sajën ku anëtarët e Shoqatës pajisen me karta anëtarësie dhe kryhen aktivitete të ndryshme informuese e edukuese.

Në kuadrin e zgjerimit të aktivitetit të Shoqatës dhe për të ndihmuar sa më tepër personat me diabet për të patur një trajtim sa më të mirë dhe një ndjekje sa më të rregullt, ne jemi përpjekur që anëtarëve të Shoqatës t’u ofrohen çmime të reduktuara për kryerjen e ekzaminimeve laboratorike dhe të procedurave investigative në disa nga laboratoret dhe klinikat private në Tiranë.

SHOQATA E DIABETIT NË SHQIPËRI ka siguruar një sasi fijesh dhe aparatesh për matjen e glicemisë, si dhe medikamente e insuline, që shpërndahen falas për anëtarët e Shoqatës.

Në këtë Shoqatë bëjnë pjesë personat me diabet, familjarët e diabetikëve, personeli mjekësor (mjekë, infermiere, dietologe) që merren drejtpërdrejt dhe kujdesen çdo ditë për personat me diabet, si dhe çdo person tjetër që dëshiron të bëjë pjesë dhe të kontribuojë në mbarëvajtjen dhe fuqizimin e kësaj Shoqate

Pranë shoqatës sonë gjenden mjekët endokrinolog më të mirë në Shqipëri, duke ofruar për pacientët e saj shërbimin më të mirë në vend.
Fakti që  ne jemi shoqata më e vjetër dhe me e madhe në Shqipëri bën të mundur që të gjithë anëtarët e “Shoqata e Diabetit në Shqipëri” të marin shërbimin më cilësor në vend.

Anëtarët e shoqatës sonë gjithomnë informohen rreth mënyrave më të fundit për tu kujdesur rreth diabetit.
Stafi ynë përbëhet nga mjekët endokrinolog më të mirë në Shqipëri që gjithmonë janë të informuar rreth metova më të mira bashkëkohore.

Zyra e “Shoqata e Diabetit në Shqipëri” është e hapur  nga e hëna në të premte .
Aty ju do të gjeni pjestarë të stafit tonë të cilët do të jenë të gatshëm për tju dhënë ju ndihmën e parë rreth cdo pyetje që ju do të keni.
Më pas ju mund të lini një takim me mjekët tonë specialist.

0
Anëtarë
0
Mjekë Endokrinolog
0
Vite eksperiencë
0
Konferenca të mbajtura
Misioni YnË

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

1

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Filozofia JonË

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

Endokrinolog
0%
Endokrinolog
0%
Endokrinolog
0%
Endokrinolog
0%
Endokrinolog
0%
male-placeholder
RESHAT KASA
Pacient

Jam anëtar i Shoqatës së Diabetit prej 3 vitesh, gjatë kësaj periudhe jam shumë i kënaqur me shërbimin që marrim dhe me dukimin shëndetësor që në bëhet nga perosneli i shoqatës.

male-placeholder
SHKËLQIM KOKALARI
Pacient

Jam pacient i rregullt i Shoqats dhe jam shume i kenaqur me shërbimin e personeli dhe me blerjen e fishave.

female-placeholder
MERITA DOMI
Paciente

Quhem Merita Domi jam anëtare e Shoqatës së Diabetit prej 3 vitesh. Shërbimi i shoqatës së personelit është i shkëlqyer. Komunikimi korrekt. Edukimi mjekësor për sëmundjen.

male-placeholder
Hysen Spahiu
Pacient

Unë Hysen Spahiu anëtar i Shoqatës po parashtroj si më poshtë mendimin tim për punonjësit e shoqatës. Ju drejtohem kush do që ta lexoj të marrin shëmbull nga punonjësit e Shoqatës së Diabetit në Tiranë, të cilët janë të sjellshëm dhe të mirëpritur për të gjithë ne.

male-placeholder
Pajtim Hoxha
Pacient

Unë Pajtim Hoxha i sëmurë me diabet prej vitesh. Kam ndjerë përmirësim për sëmundjen timë falë edukimit mjekësor, materialeve shkencore dhe shërbimit që marrim në Shoqatë me mikëpritje, përkushtim dhe dashuri.

Shoqata SUGJERON

Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.

Trajnimete shoqatës

Shoqata e Diabetit aktualisht numeron mbi 4750 anëtarë, me degë të saj në Tiranë, Krujë, Berat, Fier, Laç, Lezhë, Durrës, Elbasan, Shkodër, Korçë, Kavajë, Pogradec, Lushnjë dhe shpresojmë që së shpejti do të happen degë të saj edhe në Gjirokastër, Peshkopi e Vlorë.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.